nekonecny

Tak to je něco: Daniel Nekonečný znovu ožije díky pokračování Jakubiskovi Perinbaby!

Fenomenální režisér Juraj Jakubisko dokončil svůj poslední film Perinbaba a dva světy. Magický příběh pro celou rodinu o cestě za štěstím je volným pokračováním kultovní pohádky z roku 1985 Perinbaba.

Od světové premiéry Perinbaby v Benátkách uplynulo třicet pět let a snímek tehdy získal významná ocenění a byl také velkým návratem pro hlavní představitelku, italskou umělkyni Giuliettu Masinu. Zesnulá herečka se díky moderním technologiím objeví i v novém příběhu Perinbaba a dva světy. „Diváci mi často psali, ať natočím pokračování Perinbaby. Bohužel Giulietta Masina už není mezi námi a já kvůli tomu nemohl vyhovět, protože jsem si nedokázal představit, že by ji ztvárnila jiná herečka. Naštěstí současné technologie mi pomohly změnit názor. Přicházím s novým příběhem, pohádkou 21. století, která nám vrátí i milovanou Giuliettu,“ uvedl Juraj Jakubisko.

Rok 1985 byl pro Juraje Jakubiska skutečně osudovým. Ve stejný rok se totiž oževolala s posledními instrukcemi a on se mě zeptal: Kdo se žení? Položila jsem mu sluchátko a řekla mamince, že svatba se ruší,“ směje se manželka režiséra.

K pohádkovému příběhu o vládkyni sněhu a větru Perinbabě, kterou před třiceti pěti lety Jakubisko vymyslel, vyjde v listopadu také audiokniha.

Nový výpravný film Perinbaba a dva světy je příběhem Lukáše, syna Alžbety a Jakuba z Perinbaby z roku 1985, jenž se vydá na cestu za štěstím. Jedná se tedy o vyprávění další generace, ve kterém dominuje fantazie, humor a poezie. V novém snímku nebude chybět ani hodně trikových scén a filmových kouzel. „Můj Lukáš se rozhodne jít do světa hledat štěstí a lásku. Na své pouti se často dostane na rozcestí a musí si vybrat, kterou cestou se vydá. A každé rozhodnutí, ať už dobré nebo špatné, mu změní život. Stejně jako nám v reálném životě. Vytvořil jsem bizarní svět snů, který se stává realitou,“ dodává Jakubisko.

Hlavní postavu nového příběhu Lukáše ztvárnil mladý herec a známý slovenský youtuber Lukáš Frlajs. V hlavní ženské postavě se objeví Valéria Frištik. Dále se diváci mohou těšit například na Ivana Romančíka, René Štúra, Dana Nekonečného, Valerii Zawadskou, Andreu Verešovou a další.

Nový film Perinbaba a dva světy inspiroval také zpěváka Mira Žbirku k nahrání úspěšného singlu s názvem Slovenská. „Jsem velký fanoušek Juraje Jakubiska,“ svěřil se Meky. „Jeho tvorbu sleduji odjakživa a vážím si i našeho přátelství. S každým novým filmem jsem zvědavý, čím mě zase překvapí. Teď mě překvapil, když mi ukázal nadpozemské záběry z nové pohádky a sám vymyslel klip k mojí, teď už vlastně ´naší´ skladbě Slovenská. O to víc se na premiéru jeho filmu těším,“ dodal zpěvák. Hudbu k celému filmu tvoří hudební skladatelé Jan Jirásek a Ondřej Soukup. Pánové z tohoto týmu pracovali s Jakubiskem již na filmech Bathory a Nejasná zpráva o konci světa.

Sdílejte na:

    Láká Vás pokračování Perinbaby?

    Galerie
    Kategorie Hvězdné aféry

    Mohlo by se Vám líbit