sildenafil bivir comprimidos €87.76

Muzikál Mefisto: Poznali byste Michala Novotného z Ordinace v růžové zahradě?

Po dlouhém a namáhavém zkoušení očekávaného muzikálu Mefisto protagonisté konečně absolvovali zkoušku kostýmů a líčení. Muzikál Mefisto uvede Divadlo Hybernia již v listopadu pod taktovkou zkušeného režiséra Zdeňka Zelenky. „Muzikál Mefisto jsme s textařem Borisem Pralovským a hudebním skladatelem Danielem Bartákem začali vymýšlet přesně před rokem, tehdy se mne totiž producent Milan Filo, pro kterého jsem již před lety psal muzikál Golem, optal, zda bych neměl nějaký nápad na muzikál k 10. výročí divadla Hybernia. Rozhodli jsme se pro muzikál na motivy Fausta a vznikla otázka, kdo bude dělat hudbu. S Filipem Renčem jsme navrhli Daniela Bartáka a já tuhle volbu považuji dneska za jeden z nejšťastnějších nápadů. Daniel má totiž s muzikály obrovskou zkušenost. Přehled o tomhle oboru získal mimo jiné při svém ročním pobytu v USA, ale hlavně spolupracoval na mnoha projektech nejen u nás, ale třeba i v korejském Soulu. Málokdo ví o muzikálu tolik, co Daniel a já doufám, že tuhle jeho zkušenost divák z našeho muzikálu pozná. Ono se říká, že každý muzikál má mít aspoň jeden hit. Troufnu si říct, že v Mefistovi jich je několik. Já to poznám podle toho, že pořád při zkouškách slyším, jak si ty písně někdo brouká. Ale hlavně cítím, že je všichni účinkující zpívají rádi, že se v nich cítí dobře,“ pochvaloval si režisér spolupráci.

 

Práce na kostýmech se ujal renomovaný český kostýmní výtvarníka a scénograf Jan Růžička, který se podepsal například pod filmy Bathory nebo Lída Baarová. „Příběh, zasazený do kulis renesanční Itálie a samotná kategorie původního, praxí neozkoušeného muzikálu je značně dynamický proces s netušenými zákrutami na každém kroku a s celým zástupem čertových kopýtek; ostatně, je to pekelné téma. Doufám, že jsme je zvládli „bez ztráty květinky“. Suma sumárum: je to zhruba 40 týdnů každodenní práce, což je o tři měsíce delší doba, než kterou trávím při přípravě běžného divadelního představení. Závěrečný maratón je ovšem náročný a vyčerpávající, v některých chvílích takřka zničující,“prozradil výtvarník.

V muzikálu Mefisto herci obléknou přes dvě stě kostýmů. Práce na nich je velice náročná a nákladná. Ceny kostýmů šplhají až k milionovým částkám. Pracný kostým také předvede Josef Vojtek, který se představí v titulní roli Mefista. Sám Vojtek se v kostýmu cítí pohodlně. Kostým mi sedí, zeštíhluje mě, nikde nekouše, netahá a je vzdušný. Jen se pan Růžička trochu nechal unést, takže místo sedmdesátiletého starce vypadám jako rocková hvězda. Ne že by mi to vadilo, ale musíme to ještě doladit.  Navíc se během představení nepřevlékám, což je fajn. Do kostýmu mi pomáhají oblékačky, ale musím říct, že u svobodných pánů jsou v šatně oblíbenější svlékačky,“ vyjádřil se s humorem rocker. Hanka Křížová, která si zahraje Giulietu, se také pochlubila se svým kostýmem: Kostým mne mile překvapil. Na sobě budu mít sukni a korzet, který mi pomáhá obléci Zdenička, se kterou spolupracuji už jednadvacet let, je to výborná ženská. V renesančním kostýmu se cítím příjemně žensky, jsem spokojená.“

 

K vizuální dokonalosti herců také velkou měrou přispívá práce maskérů. Líčení jednotlivce pro představení zabere týmu maskérů asi hodinu a půl. Na jevišti se během hry objeví asi třicet účinkujících a ti všichni musí vypadat dokonale. Proto jsou v zákulisí k dispozici čtyři maskéři a stejnou měrou jsou zde zastoupené garderobiérky.

 

„Každý herec má v muzikálu alternaci a během představení je na place potřeba dvacet lidí, kteří zajišťují průběh představení,“ sdělil nám výkonný producent muzikálu Michal Mückstein.

V dalších rolích se představí například Jan Kříž, Petr Ryšavý, Ivana Korolová, Karolína Gudasová, Iva Marešová, Jaromír Dulava, Michal Novotný, Tomáš Trapl, Martin Pošta nebo Jiří Zonynga.

Na premiéru velkolepého muzikálu Mefisto se můžete těšit 3. listopadu v již zmiňovaném Divadle Hybernia.

 

Foto: Muzikál Mefisto

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit