sildenafil efectos mujeres €35.24

Bert & Friends míří do Rudolfina! Vzdá poctu i legendárnímu Petru Hapkovi!

Sedmadvacátý ročník hudebního festivalu Prague Sounds přinese letos na podzim do Prahy výběr současných světových hvězd, mezi nimi jediného českého umělce, kapelu Bert & Friends. V pražském Rudolfinu kapela 18. listopadu odehraje netradiční set KLASIRDO, v rámci kterého představí klavírní verze svých skladeb. Lístky jsou již nyní v prodeji v síti GoOut.cz.

„Je pro nás obrovská čest objevit se na programu Prague Sounds mezi těmi skvělými umělci. A vystupovat s našimi písněmi v Rudolfinu je velká událost.  Bude to taková oslava klavíru, citujeme v ní i vážnou hudba jako třeba skladatele Bedřicha Smetanu nebo Petra Hapku, Psí vojáky a další,“ říká frontman Bert & Friends Albert Romanutti.

„Hru na klavír si hrozně užívám, ty naše písničky se pak ukážou v úplně jiném světle. Hrozně mě na tom přitahuje ta jejich ryzost,“ dodává Romanutti. Kapela s tímto konceptem již jednou vystupovala v roce 2020 v rámci Radio Wave Live Session, záznam také vyšel na vinylu.

„Bert & Friends je jedna z mála českých popových kapel, ne-li jediná, která je schopná zahrát klavírní set vlastního materiálu, aniž by šlo o vtip nebo recesi, ale plnohodnotné dílo,“ říká k tomu manažer kapely Marek Slabý.

Čtyřčlenné uskupení složené z absolventů Konzervatoře Jaroslava Ježka má na kontě Cenu Anděl za nejlepší videoklip a nominaci za objev roku, Cenu Apollo za inovaci v hudbě nebo cenu Žebřík za objev roku. Bert & Friends vyprodávají kluby po celé republice a stále častěji vystupují na prestižních multižánrových festivalech, např. Colours of Ostrava, Rock for People, MFF Karlovy Vary, Pohoda či Pop Messe.

Kapela v poslední době proniká i na divadelní scénu. Objevuje se v inscenaci Národního divadla Bakchantky (2023), Albert Romanutti v inscenaci s cirkusovými tóny Horáček GEN XYZ (2023) v divadla La Putyka. Romanutti nedávno také moderoval prestižní Ceny Nejkrásnější české knihy roku 2022 a získal roli v připravovaném filmu s názvem Laura švédské režisérky Fanny Ovesen.

Aktuálně se Bert & Friends připravují na koncert ve Žlutých lázní, kde budou předskakovat anglické indie-rockové kapele The Foals. Koncert proběhne ve středu 28. 6. 2023.

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit