comprar el gel de kamagra €39.73

České a slovenské herecké hvězdy excelují v klipu kapely ICONITO!

Píseň Brehy je předzvěstí připravovaného nového alba kapely ICONITO, který by měl vyjít příští rok. Na CD připravuje kapela česko-slovenské spolupráce, například skladbu s Nelou Pociskovou. Novinku BREHY ko-produkoval společně s kapelou ICONITO i  Igor Timko z kapely NoName.

Iconito je známé zejména projektem KORENE, který na Slovensku sklidil obrovský úspěch. Tradice, které nepominou a měly by se připomínat mladé generaci, nato chtěli kluci z východu poukázat. Aktuálně však vychází jejich novinka “Brehy“, která je absolutním žánrovým kontrastem k jejich předešlým skladbám. V klipu se dokonce zhostila hlavní role i hvězda seriálu Dunaj – Marek Rozkoš a charismatická česká herečka Anička Randárová.

Poslední roky věnovali projektu KOŘENY veškerý svůj čas. Je to koncept, který nabízí písně z různých regionů a celkově to podtrhují i ​​významní herci, kteří tomu dodali takový vibe života ze starých časů našich mám. Skupina, která kromě toho, že měla své turné v zahraničí a má enormní zájem o folklór v moderním šatu neustále, ukončí letos velkým koncertem v Michalovcích a otevře nový rok v Bratislavě. No tentokrát přišli s úplně něčím novým a představuji popovou skladbu „Brehy“, kde co-produkoval vokální část písně Igor Timko z No Name a dějovou linkou nás provedou špičkoví herci. Igor Timko je takový náš mentor, dlouholetý producent a učil nás růst.

„Poslední 2-3 roky jsme se věnovali práci na projektu KORENE, který se věnoval modernímu folklóru, tak píseň BŘEHY je v podstatě jakýsi návrat k našim vlastním kořenům… kořenům kapely Iconito. Protože pop byl to, s čím jsme začínali. Skladba BŘEHY je jakýmsi můstkem k nově připravovanému multižánrovému albu kapely, které plánujeme vydat ve druhé polovině 2024. Intenzivně pracujeme na nových skladbách, ze kterých bude, a to můžu opravdu slíbit, každá jedna z úplně jiného soudku. Potvrdí to i fakt, že na albu bude spousta slovenských ale i československých spoluprací. Je to nejen pro nás, ale věříme, že i pro naše fanoušky tak svěží nový vítr ať už od zvuku až po samotné téma. S určitostí ale můžeme říci, že také kapela vyrostla, naučila se v těchto hudebních vodách lépe hýbat a vždy se snažíme posouvat naše limity a možnosti. Zvuk jaký má tato skladba považujeme za nejaktuálnější, jaký jsme dokázali vyprodukovat..je to proto podle mě naše nejsoučasnější a nejpopovější píseň po zvukové stránce v rámci naší tvorby”, říká frontman skupiny, Kristián Dufinec.

Videoklip prošel speciálními úpravami a efekty pod taktovkou Michala Šabíka. Námět, režie a scénář měl na starosti samotný frontman kapely Kristián Dufinec, kamery a střihu se zhostily Adrian Jenčo z Cube Art Pictures. O speciální osvětlení se postaral Peter Visokai (Sound and Light) a Karel Bohrn (KB shop). Hudební produckii zastřešili kluci z Iconito a co-produkci má na svědomí Igor Timko. Celkový mix dořešil Peter Jakab (Sinus records) a master Peter Halgaš (Ecosounds mastering).

Celkově dějová linka i samotná píseň předurčuje směřování tématu a příběhu kam by se lidé uměli dostat.

„U nás v kapele padla otázka typu – jaký je nejhorší druh nevěry? A všichni v kapele jsme se shodli na tom, že by to bylo snad to, když přichytíte milovaného člověka, jak vám zahýbá. Nakonec jsme se uzřejmili, že mnohem horší je přijít na to ve stejný moment a při stejné situaci, to je asi opravdu katastrofický scénář pro každého, kdo miluje upřímně. A jelikož příběhů o lásce je mnoho a častokrát se recyklují chtěli jsme využít i „VFX & AI“, ale tak aby nám dramaturgicky posouvali děj. Nejde jen o to, aby se nám obraz hýbal a vybarvoval, chtěli jsme najít něco jiného, ​​více orignální a lze nabídnout divákovi i jakési pojítko a tak trochu i SCI-FI prvek pro tento klip, aby upoutal pozornost na první pohled, no a zda se nám to podařilo, ať posoudí divák”, vysvětluje vznik klipu Kristián.

V hlavních rolích se objeví aktuálně československé herecké talenty, za slovenskou stranu je to herec Marek Rozkoš z jednoho z nejúspěšnějších seriálů DUNAJ. A v hlavní ženské roli se objeví charismatická česká herečka Anička Randárová ze Zlína, která studovala na DAMU v Praze a je to neskutečný talent. Již nyní se objevuje v různých seriálech, filmových produkcích i TV spotech. Na kameře dodává pocit, že byste ji nejraději snědli kvůli jejímu citlivému, decentnímu a preciznímu emočnímu provedení. Kromě nich si vedlejší role zahrají i Simonetta Hladká, kterou můžete znát z filmu ‘’Pivnica (Sklep)’‘ a model Daniel Adam, který se skupinou spolupracuje už léta. A jak bude pokračovat Iconito dál?

 

„Za poslední rok jsme během 9-ti měsíců absolvovali celkem tři cesty do USA. Bylo to něco neuvěřitelné-výjimečné, naše první americké turné. Velmi si vážíme pozvání a pohostinnosti slovaků žijících v USA. Naše další plány na rok budeme postupně zveřejňovat, ale už se neumíme dočkat na naš naplánovaný velkolepý koncert v rámci projektu KORENE společně s FS Zemplín. Odehrajeme ho 22. prosince v Michalovcích a v lednu chceme toto představení ukázat i publiku v Bratislavě. A to konkrétně 28.1.2024 v bratislavském Stars Auditoriu. S tímto představením pak absolvujeme ještě pár koncertů z nichž můžu zmínit festival ELRO v Kežmarku nebo Hodonínské slavnosti v Čechách. A po těchto všech koncertech se už nesmírně těšíme na naše nové album”, uzavírá Kristián Dufinec z ICONITO.

www.iconito.sk

PROJEKT KORENE: www.koreneprojekt.sk

 

Kapelu Iconito tvoří Kristián Dufinec (kytara, zpěv), Martin Bertič (sólo kytara), Silvester Michalenko (klávesy, zpěv), Pavol Bačkay (baskytara, zpěv), Marek Hrdinský (bicí), Jan Talpaš (akustická kytara, perkuse).

ICONITO je mladou slovenskou kapelou, jsou vítězem Košického zlatého pokladu v roce 2014 (Jediné pokračování soutěže Bratislavská Zlatá Lýra). V roce 2017 se stal producentem skupiny zpěvák kapely No Name – Igor Timko. V roce 2018 si ICONITO zahrálo jako předkapela na posledním turné skupiny ELÁN. Nezanedbatelná část tvorby této kapely je věnována tématům spojeným s lidovou kulturou a budováním národního povědomí. Mezi jejich nejznámější skladby patří: Chce změnu (2014), Za karpatským lesom (2016), Slovenské devy (2017), Poďme spolu vpred (2019), či Čas sa kráti (2020). V roce 2021 vydávají ve spolupráci s FS Zemplín singl s názvem Korene (Kořeny), který je titulní písní stejnojmenného projektu věnovanému Slovenskému folklóru v moderním hávu. V roce 2022 vydává kapela své druhé album KORENE ve spolupráci s FS Zemplín.

Foto: Ján Janejka

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit