efectos secundarios a largo plazo del citrato de sildenafil €16.38

České celebrity bojují za lepší planetu! Kohák, Zagorová, Chinaski a další navrhli originální plátěnky!

Anna K., Lucie Borhyová, Chinaski, Jakub Kohák, Janek Ledecký nebo Hana Zagorová, ti všichni se rozhodli zapojit do kampaně bojující proti zbytečnému plýtvání plasty. Pro obchodní řetězec PENNY každý z nich vytvořil originální design tašky a doplnil jej svým sloganem. Zapojení se do boje proti jednorázovým plastům bylo pro všechny zúčastněné samozřejmostí, protože každý z nich přirozeně plasty třídí a snaží se tak alespoň trochu planetě ulevit. Používáním plátěných tašek jen od počátku letošního roku zákazníci PENNY ušetřili na 10 000 000 jednorázových igelitek. Ročně se tedy díky tomuto kroku nedostane do přírody až na 700 tun plastu.

Michalovi Malátnému z kapely Chinaski na naší planetě velice záleží hlavně kvůli budoucnosti jeho dětí: „Pokud nebudeme plasty třídit, tak se v nich za chvíli naše děti utopí a to opravdu nechceme,“ uvedl Malátný. Jejich taška je inspirována písničkou s pracovním názvem Kapradí z připravované desky, která vyjde na podzim. „Na tašku jsme napsali část našeho textu zachraňme alespoň kapradí pro ty, co nás tu nahradí. Přišlo nám to jako hezký vzkaz, který nabádá k tomu, abychom v tom planetu nenechali samotnou a trochu jí pomohli. No a moje žena k tomu nakreslila krásné kapradí,“ doplnil zpěvák.

To Janek Ledecký do projektu zapojil svého syna Jonáše, který se živí jako výtvarník. „Jelikož recykluju, tak jsem použil ilustraci, kterou jsem kdysi dělal pro Jankovo album a jen ji trochu doupravil. Pak jsme si spolu sedli a vymýšleli, která jeho písnička má takový slogan, který by se k tématu třídění nejvíc hodil. Vyhrálo heslo nikdy to nevzdám,“ popisuje Ledecký rodinnou spolupráci.

„Já třídím jako blázen. Třeba když přijde obsílka z úřadu a jak je na té obálce takový to plastový okýnko, tak to taky třídím. Kolikrát jezdím celý měsíc autem plným lahví, protože před barákem nemáme kontejnery na bílé a barevné sklo, a já vždycky čekám, až kolem nějakého pojedu, abych to mohl správně vytřídit,“ prozradil Jakub Kohák a s humorem sobě vlastním dodal: „Na léto v podstatě jiné plány než třídění plastů nemám. Budu se rochnit v odpadcích, vybírat biomasy, navštěvovat různé spalovny surovin a tak.“

„Nejde jen o nás, ale o přírodu jako takovou. Po celém světě plasty ničí přírodu, otravují oceány, zamořují lesy. Můžeme dělat, že to nevidíme, ale tuny nerecyklovatelných plastů ničí zemi pro nás i pro zvířata. Nechci, abychom žili v takovém světě, proto je pro mě samozřejmé jakoukoliv takovou aktivitu podpořit,“ uvedla k tématu zpěvačka Anna K.

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit