sildenafil o levitra €130.60

Tomáš Klus a Chinaski plní sen nemocným! Hrají koncert pouze pro jednoho z nich!

V České republice žije přes 660 lidí, kteří kvůli své nemoci běžně nezažívají atmosféru koncertu v klubu či sportovní hale. Trpí totiž nevyléčitelnou cystickou fibrózou. S genetickým onemocněním je spojeno vyšší riziko infekce plic, která může mít pro nemocné fatální následky. Z tohoto důvodu se pacienti musejí vyhýbat většímu počtu lidí, tedy i koncertům. To se nyní mění. Známě české kapely všech žánrů kývly na prosbu Klubu nemocných cystickou fibrózou a společně s Kytary.cz a Elite Solutions se zúčastní ojedinělého projektu s názvem Koncert pro jednoho. Pacienti si sami mohou napsat seznam kapel, které by chtěli vidět, a ty pak hrají koncert pouze pro jednoho z nich. Akce se již zúčastnil písničkář Tomáš Klus, folková kapela Devítka nebo Chinaski. V dalším pokračování je bude následovat třeba David Koller a mnoho dalších. Všechna vystoupení jsou po skončení k dispozici na YouTube kanále Kytary.cz.

Koncert pro jednoho – Chinaski: https://youtu.be/pEsICd3l6rI

„My jsme zažili neuvěřitelné koncerty, hráli jsme v Hollywoodu pod palmami, ve vězení, na sjezdovce, v podpalubí, ale koncert pro jednoho člověka jsme zatím nedělali. A bylo to bezvadný, moc nás to bavilo,“ řekl po skončení zatím posledního Koncertu pro jednoho frontman Chinaski Michal Malátný. Společně s kapelou hrál po šestadvacetiletou Kristýnu Altovou z Náchoda.

Cystický fibróza je vzácné a dědičné onemocnění, nejvíce napadá dýchací a trávicí ústrojí. Dospělí pacienti se mnohdy potýkají se spoustou zdravotních problémů a omezeními. Často jsou závislí na podpoře rodiny a blízkých. „Aby měl pacient co nejlepší kondici, musí několikrát denně inhalovat a brát nejrůznější prášky. To mu umožní žít co nejdelší dobu. Jakákoliv návštěva míst s vyšší koncentrací lidí, jej ohrožuje na životě. Proto jsme rádi, že jim projektem Koncert pro jednoho můžeme zprostředkovat životní zážitky,“ říká za Klub CF ředitelka Simona Zábranská a aktuálně doplňuje, že omezení, kterými se nyní kvůli koronavirové pandemii musí řídit lidé po celé zemi, velmi připomínají standardní doporučení pro jejich pacienty. „Běžně je jim doporučováno nosit roušky ve zdravotnických zařízeních a na místech se zvýšeným výskytem lidí. Pokud se dostanou do kontaktu se stejně nemocným musí dodržovat dvou metrový odstup. Kapesní desinfekce je běžnou součástí pohybu mimo domov,“ vysvětluje.

Systém Koncertů pro jednoho je takový, že si nemocní sami vytvářejí seznam oblíbených kapel, ty pak kontaktují lidé z Kytary.cz, v jejichž prostorách se pořad také natáčí. Vše za velkých hygienických opatřeních. Kromě kapely, diváka a kameramanů v místnosti nikdo jiný není. „Jsme rádi, že oslovení muzikanti na koncerty bez nároku na honorář kývli. Moc si toho vážíme. Z prvních tří dílů je jasné, že si všichni nemocní z koncertu odnesli jedinečný zážitek a naprosto bez rizika. Pro všechny ostatní je to nový český hudební pořad, kde lze naživo vidět současnou českou scénu. Díky tomu, že vše natáčíme, může mít zážitek z koncertu každý, kdo si koncert pustí na našem YouTube kanále,“ říká marketinkový ředitel Kytary.cz Filip Černý.

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit