sildenafil durata d'azione €116.15

Festiwall vzkřísí Hladíkovu Syntézu se členy Blue Effectu a hostujícím Michalem Pavlíčkem!

Legendární Blue Effect Radima Hladíka nahrál v první polovině 70. let dvě proslulé LP desky Nová syntéza s jazzovým orchestrem. Nadčasové nahrávky rockové kapely s velkým big bandem vrátil Hladík na pódia v roce 2014. Nyní se unikátní projekt pod dohledem Hladíkovy rodiny zhmotní potřetí. S původními členy Blue Effectu a hosty, mezi kterými bude i Michal Pavlíček nebo Hladíkův spoluhráč z Matadors, zpěvák Viktor Sodoma. Obnovený projekt uvede pátý ročník festivalu nazvaného Festiwall, který ve svém modřanském areálu pořádá největší český obchod s hudebními nástroji Kytary.cz. Mezi další odtajněné koncerty, které se uskuteční od 9. do 11. září 2022, patří Megaton Stars Band pod vedením Karla Vošty nebo vystoupení ukrajinské kapely Haydamaky. Program Festiwallu opět rozšíří prezentace hudebních nástrojů, semináře, besedy, workshopy muzikantů nebo veletržní část, které budou zdarma. Vstupenky na večerní koncerty lze koupit v síti TicketLIVE.

„Festiwall je po dvou covidových letech zpět. Prvním ohlášeným headlinerem je projekt nazvaný Vzpomínka na Radima Hladíka, kytaristu a skladatele. Vystoupení, jenž má v režii Hladíkova rodina, zahájí Viktor Sodoma s repertoárem The Matadors. Na něj naváže oživené koncertní provedení dvou stěžejních českých jazzrockových alb Blue Effectu a Jazzového orchestru Československého rozhlasu Nová Syntéza a Nová Syntéza 2. Ty navíc nedávno vyšly v bonusové reedici u Supraphonu,“ popisuje za pořadatele Filip Černý z Kytar.cz.

Na pódiu budou podle něj stát původní členové Blue Effectu s vynikajícím chrudimským Kyx Orchestra, kteří s Hladíkem skladby nastudovali již v roce 2014. V roli hostů se pak objeví kytaristé Michal Pavlíček, Adam Krofian a Roman Helcl, zpěváci Pavel Bohatý, Iva Marešová, Tomáš Fröde nebo Yannick Tevi.

Dalším exkluzivním programem v modřanském areálu bude unikátní projekt Megaton Stars Band, jenž je výběrem českých klubových muzikantek a muzikantů, který se dal dohromady před čtyřmi lety kvůli soutěži o nejlepší hudební design Megaton Fashion Show. Skvělá skupina pod vedením kytaristy Karla Vošty doprovodí patnáct úžasných zpěváků a zpěvaček, které vystřihnou svoji poctu kapelám a interpretům jakými jsou Lenny Kravitz, Michael Jackson, Alabama Shakes nebo Nirvana. „Diváci se mohou těšit například na Michala Skořepu, Viktora Dyka, Žofii Dařbujánovou, Hanku Kosnovskou, Danu Yousifovou nebo Dana Kurze,“ říká Karel Vošta.

Třetím z prozatím ohlášených festivalových jmen jsou ukrajinští Haydamaky. Jde o první ukrajinskou kapelu, se kterou světový label EMI podepsal smlouvu. Od roku 2001 nahráli a vydali šest sólových alb a dvě další spolu se známými polskými umělci. Ve své hudbě mixují vše možné od ukrajinského folku až po jamajské reggae. „Haydamaky hráli na nejslavnějších evropských festivalech, překročili starý kontinent, odehráli stovky klubových koncertů. Fanoušci skupinu často nazývají jako velvyslance ukrajinské kultury,“ uzavírá Filip Černý.

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit