sildenafil con marihuana €10.33

Herec Tadeáš Říha dva měsíce po premiéře svého filmu (ne)VĚŘ MI: Náš cíl je dávno splňen, ale dlouho jsem se vzpamatovával!

Mladý český herec a student konzervatoře Tadeáš Říha si zaslouženě užívá úspěch svého filmu (ne)VĚŘ MI, který nejen sám režíroval a s kolegyní Zuzanou Springlovou napsal scénář, ale i neuvěřitelným způsobem zahrál ve filmu hlavní zápornou roli. Při premiéře v Lucerně jemu a jeho kolegům tleskal zcela zaplněný sál a stejného přijetí se film dočkal i v dalších českých kinosálech, kde ho díváci již měli možnost shlédnout.

Tadeáši co Vás vyprovokovalo k tomu, abyste natočil svůj vlastní film?

Když se podíváme na chování dnešní společnosti, vidíme nenávist, pomluvy a závist. Jsou součástí života každého z nás. Žádná z těchto věcí není dobrá, obzvlášť ve studentském životě. Pubertální období je velmi křehké, utváří se profil jedince a to bohužel často v negativním slova smyslu. Šikanu vytváří agresoři, kteří mají tyto vlastnosti, a my jsme se rozhodli s tím něco dělat.

Čerpali jste z vlastních zkušeností?

Za svůj život jsme získali zkušenosti, které jsme obsáhli do sedmdesáti minutového snímku. Některé situace ve filmu se skutečně udály a tato skutečnosti vytváří opravdovost příběhu.

Myslíte si, že je důležité o šikaně otevřeně mluvit?

Samozřejmě. Když budeme mlčet, budeme souhlasit s tím, co se děje. My s tím nesouhlasíme, proto jednáme nejlépe, jak můžeme. Je důležité vědět, co to šikana je a jak vypadají její různé podoby. My se zaměřili na tu nejzákeřnější. Psychickou. Jejím největším problémem je, že ubližuje nejvíc, ale nejde vidět.

Tadeáši, Vaší výsadou jsou záporné role, netoužíte o změně?

Princů jsem si v divadle zahrál dost, tak budu ještě chvilku lézt lidem na nervy. Popravdě řečeno nevím, proč to tak je. Prý na to mám obličej. Jako lichotku to rozhodně neberu. (smích)

Jak charakterizujete roli Lukáše z filmu (ne)VĚŘ MI a jak těžké ho bylo zahrát?

Lukáš je sociopat a z mého pohledu i trochu zbabělec. Cíl je ukázat divákům, kolik takových  lidí kolem nás je. Nejtěžší na zahrání bylo obhájit jeho myšlenkové pochody a často mě na natáčení mrazilo v zádech. Čím déle jsem ho hrál, tím víc mě jeho chování iritovalo. Velmi těžce to pak ze sebe dostávám.  Mnohokrát po natáčení jsem si připadal všemocný a že jsem si mohl vše dovolit.  Tato role mi změnila pohled na věc a přinutila nás ještě o něco víc bojovat. Musel jsem se z toho oklepat a dá se dohromady. Stát se znovu Tadeášem Říhou-

Co plánujete do budoucna a na jaké téma se chcete zaměřit?

Rozhodně rozvíjet svou kreativitu a dělat nové projekty. V nejbližší době chystám natáčet film od Juraje Šajmoviče, který má taky skvělou myšlenku. Až film poběží v televizi, sami se přesvědčíte. Co se týče režie, tak se rýsuje další projekt, který zatím udržím v tajnosti.

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit