sildenafilo ocular €53.27

Hvězda první velikosti Jiří Korn ozdobí muzikál Doktor Ox!

Muzikálová komedie inspirovaná povídkou Julese Verna z produkce Divadla Hybernia, ve které konečně může každý milovat, koho chce, myslet si co chce, ale nejdříve si musí tuhle svobodu vybudovat, jde do finále. Muzikál o mladých hrdinech, kteří se vzepřou záměru zločinného Doktora Oxe. Muzikál, ve kterém není nouze o dramatické scény. Hlavní postava ukazuje jedince, který chce masově ovládat myšlení obyvatel, a to je v dnešní době virtuální reality a internetu velice aktuální.

Podle slov autora a režiséra Zdeňka Zelenky,  díky náročnému dvouměsíčnímu zkoušení zastávají účinkující svoje  role na jedničku, role je baví, a to i díky skvělé hudbě Jiřího Škorpíka a vtipným textům Borise Pralovszkého. Snažíme se společně vytvořit muzikál tak, aby byl plný hravosti, humoru ale i nadčasových myšlenek.

„Zkoušky jsou naplánované na dva měsíce od 9 do 17 hodin včetně choreografie a korepetici. A scéna se opakuje každá tolikrát, dokud není splněný účel daný libretem“ uvádí Zdeněk Zelenka

Petra Vraspírová, představitelka jedné z hlavních rolí Amélie, mladé dívky plné snů, se na roli těší. Na nebojácné dívce, která potkává lásku svého života, za kterou bojuje ze všech sil, má nejraději její hlavu plnou snů, její vzdor vůči celé společnosti. Její něžné já, které se otevírá v několika písních. Její víru věřit ve své vlastní já a jít za svým srdcem stůj co stůj. “Do role, která se mi tak dobře učí, vyplním i sama sebe a věřím, že budeme obě jako jedna bytost“.     

Anička Slováčková, která se zhostila postavy Cordelie, ji vnímá jako lehkou rebelku. „Vystavuji si  jí tak , aby se mi hrála hezky a něco společného bych v ní alespoň trochu našla,“ říká Anička a dodává: „ Myslím, že do premiéry nebudu spokojená, zkoušky jsou dost náročné,  tak uvidíme, ale věřím v dobrý výsledek.“

Jiří Korn, (alternuje s Martinem Poštou) představitel Doktora Oxe je s napsáním hlavní postavy spokojen, i když úkol ztvárnit ji bude nelehký. Zamýšlí se nad postavou a popisuje ji:  „Doktor Ox  při honbě za úspěchem a za naplněním jeho představ a tužeb je ochoten se bez skrupulí spojit s kýmkoli. Je bez  soucitu a tím i bez duše. Je příkladem bezohledné lidské touhy ovládat ostatní. Je to smutné, avšak už jsme za dobu lidské existence byli svědky mnohých exemplárních případů. No, úkol pro mě nelehký. Zdá se, že mám duši.  Každopádně po představení budu šťastný a budu si namlouvat, že to byl zlý sen.  Způsob prezentace této osoby bude nutné postupně uchopit. Uvidím, zda se mi to podaří“.

Režisér Zdeněk Zelenka oceňuje účinkující, jejich herecké, taneční a činoherní výkony, které jsou zejména v hlavních rolích velmi náročné. Zmiňuje například jednu z hlavních postav Tristona. Postava se v průběhu děje mění z naivního chlapce až po mladíka, který se odvážně dokáže v dramatické situaci postavit na stranu spravedlnosti. „Muzikál by měl nejen pobavit, ale měl by mít i vyšší ambice. A tady ta myšlenková nadstavba je, jak doufám  docela čitelná,“ popisuje Zelenka. Dodává, že konec muzikálu bude pro diváky velkým překvapením, prozradit může snad jen to, že se odehraje v současnosti.

Autoři ve svém díle tak varují před lidmi, kteří se snaží ovládat myšlení obyvatel za každou cenu a jdou přes mrtvoly – což je Doktor Ox. Tvůrci věří, že premiéra, která je naplánovaná na 5. října v Divadle Hybernia , splní očekávání. Bude  to muzikál zábavný a pro diváky svým zpracováním, svým záměrem atraktivní a v současné nabídce muzikálů bude snad vítaným žánrovým osvěžením.

Námět: Jules Verne, libreto a režie: Zdeněk Zelenka, hudba: Jiří Škorpík, texty písní: Boris Pralovszký, choreografie: Ivana Hannichová, scéna: Petr Hloušek, kostýmy: Roman Šolc.

Hrají a zpívají: Jiří Korn | Martin Pošta, Peter Pecha | Petr Ryšavý, Ladislav Korbel | Ondřej Bábor, Petra Vraspírová | Ivana Korolová, Vojtěch Drahokoupil | Lukáš Randák, Jakub Šlégr | Tomáš Smička, Barbara Chybová | Aneta Dobešová, Františka Stropnická | Anna Slováčková, Kateřina Brožová | Dita Hořínková, Andrej Hryc | Tomáš Trapl, Vanda Károlyi | Renata Podlipská, Ernesto Čekan, Vlastimil Korec | Jiří Zonyga, Rudolf Kubík | David Uličník

Foto: Doktor Ox /Divadlo Hybernia

 

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit