sildenafil actavis en turquía €138.75

Kapela Chinaski pouští do světa originální lyrik video, které nakreslila výtvarnice!

Skupina Chinaski vypouští do světa singl Kapradí z aktuálního alba 11. Text Michala Malátného zhudebnil baskytarista Tomi Okres. Písnička, kterou doprovází lyrik video, je povzdechem nad tím, že naše děti a vnoučata budou mít zřejmě jiný svět než my.

„Většina posluchačů si asi pomyslí, že Kapradí je reakcí na situaci v životním prostředí a já s tím i tak trochu počítám. Slova: Zachraňte aspoň kapradí, pro ty, co nás tu nahradí – nosím v hlavě osm let, možná déle. Není to však můj environmentální zásek, zpívám, že je mi to líto,“ říká zpěvák Michal Malátný, který se nedávno dočetl, že do dvaceti let zmizí například smrkové lesy. „Já přitom strávil velkou část dětství u babičky v Krkonoších a smrkový les s mechem je prostředí, které jsem vždycky miloval a miluju pořád. To všechno mě při psaní inspirovalo,“ doplňuje.

K písni Kapradí chtěli Chinaski původně natočit klip na letních festivalech. Poté, co zjistili, že to nebude možné, kývli na nápad režiséra Jakuba Kesla vytvořit lyrik video. Celý text a obrázky k němu kreslila inkoustem výtvarnice Sabina Szwarcová, čímž zvýraznila naléhavost sdělení. Kapradí vzniklo při společném jamování na jednom letním sezení u kamaráda a prvního manažera kapely Milana Pešíka, ostatně jako většina písní z aktuálního alba 11.

„Skladbu jsme nakonec nahráli loni v Mikulově ve studiu Davida Kollera a sami jsme si ji i zprodukovali,“ říká Malátný a vyzdvihuje, že se na albu skladatelsky a aranžérsky podíleli všichni členové kapely: kytarista František Táborský, baskytarista Tomi Okres, klávesista Jan Steinsdörfer a bubeník Lukáš Pavlík.

Foto: Tomáš Beran

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit