ingrediente activo de sildenafil €144.81

Legendární kapela Jasná páka slaví neuvěřitelných 40 let od svého založení!

Legendární česká kapela Jasná Páka vydává nové EP. Písničky o super stáří, srdečné nelásce, brutálním tlachání a dramatických ránech odrážejí pohled hudebníků na svět po 40 letech. Právě tolik roků od svého vzniku kapela nedávno oslavila. Jak je ve skupině zvykem, o pěvecké party se rovnoměrně podělilo několik kapelových zpěváků, Michal Ambrož, Petr Váša, bubeník David Koller a kytarista Michal Pelant. EP kapela pokřtí na dubnovém a květnovém turné. Ve hvězdné sestavě posluchači kromě frontmanů uvidí i baskytaristu Marka Minárika, kytaristu Radovana Jelínka či zpěvačky Páju Táboříkovou a Terezu Kopáčkovou.

Nová nahrávka Jasné Páky nese název Starej bejt každej neumí. Rodila se dlouho. „S Petrem Vášou jsme se shodli, že jsme ji připravovali déle než třeba Led Zeppelin svoje desky, protože první demo snímky vznikly v Mikulově už v létě 2020,“ popisuje zpěvák Michal Ambrož a vysvětluje, proč kapela nakonec zvolila kratší stopáž EP. „Zaprvé nebyl čas a za druhé, jak říká David Koller, kdo má dnes čas poslouchat deset nebo i více písní,“ dodává Ambrož, který na nahrávce vidí stylový i hudební vývoj.

„Já osobně vidím kouzlo téhle hudby v neustálém rytmickém posouvání od kořenů k větvím, případně haluzím, a zase zpátky. Tak, aby byla pořád pradávná i aktuální zároveň,“ popisuje zpěvák Petr Váša a zmiňuje dvě skladby No Love Song a Mladej umí bejt každej. „Při dnešním vývoji mám pocit, že je vyznění našeho Love Songu ještě podstatně mrazivější, než jsme mysleli. Kromě tuzemských populistických nácků se to najednou se vším všudy týká i těch ruských. Ale hlavní asi bude uvedení písničky Mladej umí bejt každej. Při pohledu na demografickou křivku je jasné, že tenhle titul má před sebou zajímavou budoucnost,“ uvažuje Váša a doplňuje, že EP produkoval David Koller s výjimkou jedné skladby. Pod tou je podepsaný kytarista Michal Pelant.

Jasná Páka, která koncertuje sporadicky, vydání EP podpoří i na jarním turné. „Pokud vás zajímá, jak se na pódiu baví hudebníci, jejichž kariéry se léta ubírají odlišnými směry, nebo byste chtěli být svědky mezigeneračního souznění původních a nových členů kapely, tak jste potenciálním návštěvníkem turné Jasné páky,“ láká na koncerty nehrající člen kapely, výtvarník Karel Haloun.

Přestože Jasná Páka v osmdesátých letech působila necelé tři roky a stačila odehrát pouhých padesát koncertů, nesmazatelně se zapsala do paměti těch, kteří měli to štěstí vidět některé z jejích vystoupení na vlastní oči. Příznačná pro ni byla divoká energie a zlostný vzdor, který k vyjádření nechuti k tomu, co panovalo „všude okolo“, nepotřeboval žádná politická prohlášení.

Po nechvalně známém článku v týdeníku Tribuna, nazvaném Nová vlna se starým obsahem, v březnu 1983 kapela zanikla. V roce 2008 se při příležitosti slavnostního zahájení provozu pražského multikulturního centra Meet Factory rozhodli dva ze zakládajících členů Jasné páky, Michal Ambrož a David Koller, skupinu jednorázově obnovit. Radost ze společného hraní nakonec vyústila v reinkarnaci kapely, v níž se role frontmana namísto původního zpěváka Vladimíra Dády Albrechta ujal Petr Váša. Od zmíněného koncertu vystupuje Jasná páka sporadicky.

JASNÁ PÁKA TOUR 2022:

20. 4. BRNO I SONO
22. 4 . JABLONEC I EUROCENTRUM
23. 4. HAVLÍČKŮV BROD I OKO
5. 5. PRAHA I DIVADLO ARCHA
27. 5. BŘEZNICE U ZLÍNA I AREÁL SOKOLOVNY
8. 10. VYSOKÉ MÝTO I MKLUB
15.10. ČELÁKOVICE I KULTURNÍ DŮM

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit