sildenafil con sabor suave viagra 100mg €1.77

Linda Vojtová má srdce na správném místě!

Jakmile se Linda Vojtová jednoho dne rozhodne skončit se svou prací světově uznávané topmodelky, může ihned začít dělat organizátorku společenských a kulturních akcí. Již druhým rokem totiž uspořádala se svou maminkou Taťjánou Vojtovou velmi úspěšný koncert svého dědečka Vadima Petrova, jehož hudbu zná celý národ!

Letošní koncert sotva skončil, ale Linda Vojtová nezahálí a už připravuje dalšína rok 2016. „Cítím se skvěle. Jsem šťastná, že několikaměsíční práce dopadla dobře, divákům se koncert líbil a už teď se těším na další koncerty. Proto ani teď nepouštím dědovu hudbu z hlavy, přípravy na příští rok již totiž začaly,“ potěšila příjemnou zprávou všechny posluchače Vadima Petrova a milovníky vážné hudby obecně Linda Vojtová.

Bez ostychu můžeme říci, že stejně jako je tradicí rozsvítit první adventní víkend vánoční stromek na Staroměstském náměstí, projít si trhy a dát si svařené víno, tak zrovna takovou tradicí se stává koncert Vadima Petrova v Obecním domě. Jeho hudbu si ani letos nenechalo ujít velmi široké publikum, které lístky vykoupilo téměř okamžitě. „S každým rokem se naučíme něco nového a vypilováváme chybky. Ale týká se to spíš organizace, než něčeho zásadního. Určitě chceme dál pořádat dědovy koncerty ve Smetanově síni Obecního domu. Každý rok také chceme představit novou skladbu, stejně, jako letos,“ prozradila Linda Vojtová.

V letošním roce si pro své posluchače Vadim Petrov přichystal vánoční překvapení právě v podobě nové symfonické básně Pražský hrad, kterou pro velký symfonický orchestr dokončil v roce 2015. Skladba je oslavou historie a impozantnosti Pražského hradu, symbolu národních dějin. Závěr je oslavným vyvrcholením české státnosti. „Pokaždé, když slyším své skladby hrát, je to velice hezký pocit. Vždy jsem skládal hlavně pro lidi, a proto mi dělá velkou radost, že se jim moje hudba líbí,“ dojatě komentoval letošní koncert Vadim Petrov. Na dotaz, zda by si ještě někdy chtěl sám sednout před publikum a zahrát některé z vlastních skladeb odpověděl: „Tuto krásnou činnost jsem již dávno přenechal mladším muzikantům. Na klavír si hraju už jen doma pro své potěšení.“

Kromě věrných milovníků hudby tohoto slavného velikána české hudby usedl v hledišti i nespočet žáků a kolegů Vadima Petrova, ale také přátelé topmodelky Lindy Vojtové, vnučky nadaného skladatele, jejíž zásluhou se koncert již podruhé uskutečnil. Jednou z nich byla například i Taťána Kuchařová: „Pan Petrov je úžasný umělec, nad jehož celoživotní tvorbou smekám. Je obdivuhodný. Všechna čest ale patří i Lindě. Jak ona, tak její maminka dělají to, co by měli pro své rodiče a prarodiče dělat všichni úplně automaticky,“ projevila i svůj zájem o seniory Taťána Kuchařová, která se pomoci starým lidem věnuje prostřednictvím své nadace.

V čestné lóži společně s rodinou Vadima Petrova usedl i Jamison Ernest – budoucí manžel Lindy Vojtové. „Jamison by si dědův koncert nenechal ujít za žádnou cenu. Dědu obdivuje a jeho hudba se mu moc líbí. Sice mohl přiletět jen na dva dny, protože má před koncem roku v New Yorku moc práce, ale i tak jsem moc ráda, že tu byl,“ vyjádřila se k přítomnosti svého vyvoleného Linda Vojtová.

Koncert si nenechaly ujít ani významné české osobnosti jako: Zlata Adamovská, Ondřej Brzobohatý, Věra Jordánová, Taťána Kuchařová, Pavlína Němcová, Doc. Jan Měšťák, MUDr. Ondřej Měšťák, Prof. Klener, Jaroslav Svěcený, Helena Štáchová, Petr Štěpánek, Jiří Vejvoda, Josef Zíma, předseda představenstva OSA, ředitel DILIA a další.

Známé skladby jako Krkonošská pohádka, Nocturno in G nebo například Stříbrná serenáda, zazněly letos v podání Orchestru Pražské konzervatoře, dirigovala jej Miriam Němcová. Koncertem provázel stejně jako minulý rok Alfréd Strejček.

Foto: archiv Lindy Vojtové a Vadima Petrova

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit

No Comments