sildenafil niгѓв±os €47.30

Miss Kateřina Stočesová ukázala své děti i pejska!

V Centrálním parku Lužiny proběhl druhý ročník Psího dne s Prahou 13, který si klade za cíl pomoci pejskům bez domova. Pejsci závodili v amatérských dostizích a ve skoku do výšky, ochutnávali nejrůznější pamlsky a dobrůtky a celkově se se svými páníčky a kamarády všichni výborně bavili. Ani letos nedošlo k žádné psí potyčce a louka opět zůstala bez jediné známky hojného počtu psích tlapek.

Podpořit pejsky z útulků přišly také české celebrity se svými čtyřnohými mazlíčky, nechyběla zde psí módní přehlídka originálních i praktických oblečků z psího obchodu REBEL DOG a veterináři z VET CENTRUM Stodůlky zde zdarma očipovali padesát pejsků a zodpovídali veškeré dotazy. Na naplnění hlavního smyslu celé akce, tedy pomoci opuštěným psům, se podílely téměř tři tisíce návštěvníků. A pozor! Ve skoku do výšky padl nový český rekord. Výmarský ohař HEROIC SHADOW SHEFIS „Shedy“ pokořil hranici stodvaceti centimetrů a překonal tak vítězný skok z loňska o deset centimetrů.

„Velice mě těší, že se první ročník povedl tak, že můžeme PSÍ DEN pořádat i letos a věřím, že se stane tradiční akcí každý rok. Největší radost mi dělá, když se dozvím, že díky této akci našel nějaký pejsek pána a že jsme opět pomohli finančně útulkům. Ač pejskům ráda pomáhám a šířím osvětu, ani letos nesměla chybět zábava v podobě netradičních soutěží. A úsměvy se to tu jen hemžilo,“ komentovala spokojeně průběh sobotního odpoledne Karolína Hájková, která PSÍ DEN opět organizovala.

Ze známých tváří jsme mohli vidět Lucii Benešovou, která je na pejsky zvyklá od malička, stejně jako její děti. „Pes je pro mě nezbytný rodinný parťák. Od mala mám psa, nebo i dva. Celkově pořád zachraňuju zvířata a kdykoliv ráda pomůžu. Mé děti to mají po mne.“ Na PSÍ DEN proto přišla i se synem Štěpánem, jeho Otíkem (Brabantík) a fenkou Potamií neboli Potou (voříšek), kterou zachránili a dovezli si ji z řeckého ostrova Thassos z vesnice Skala Potamie. Vždy usměvavá Veronika Kubařová dorazila se svým osmi měsíčním Barneym (rasa „Výběr z bobulí, aneb voříšek, jak říká). „Za těch šest měsíců, co ho máme doma, nás Barney naučil, že špína neexistuje. Existuje jen mít místo koberce šišky, jehličí a třísky“ směje se Veronika, která dále prozradila, že nedávno s Barneym nafotila fotku do benefičního kalendáře. Vendula Křížová nebo Jana Stryková se také angažují v pomoci psům v nouzi. Obě mají ke zvířatům vřelý vztah a obě mají po svém boku chlupaté kamarády Bohunku (Irský teriér) a Jonáše (Krátkosrstá kolie). „Angažuji se především v potlačování množíren v České republice. Vzhledem k tomu, že se naše vláda nestaví k této problematice příliš aktivně, nejlepší bojem je osvěta,“ vysvětluje Jana Stryková. Vendula Křížová zase prozradila, že pravidelně chodí navštěvovat psí útulek, který podporuje i finančně.

PSÍ DEN s Prahou 13 si letos nenechala ujít také bývalá modelka Kateřina Stočesová, která zvířata doslova miluje. „Bělka (rasa „Vetaj“ – vesnické tajemství) je plnohodnotným členem naší rodiny, jako veškeré naše zvířectvo. Nejraději má, když s námi snídá nebo jezdí na výlety a může sedět na přední sedačce,“ popisuje Kateřina, jak se žije u nich doma se zvířaty dohromady. S ohledem na pracovní vytíženost se Kateřina pomoci pejskům už nemůže věnovat tolik, jako dříve, a tak se snaží pomoci alespoň tím, že ve svém okolí propaguje adopci pejsků z útulků. „Pomoci se snažíme hlavně tím, že posíláme lidi do útulků pro svého nového čtyřnohého kamaráda a to se nám daří,“ dodává s úsměvem. Pomoc psům v nouzi není cizí ani krásné Tereze Fajksové. Doma má čtyřnohého parťáka z útulku a i dalším hafanům se stejným osudem aktivně pomáhá hledat nový domov. „Angažuji se, co to jde. Finančně i materiálně. Snažím se shánět domovy pejskům z útulků a různých organizací, kteří byli týráni. Ale v porovnání s lidmi, kteří dělají dočástkáře  nebo mají své vlastní sdružení a organizace, je to to nejmenší.“

Pro Pepu Cardu, který na mole úspěšně vyvažoval převahu žen, je jejich fenka Tiffany (Louisianský leopardí pes) vzorem ideální partnerky. „Vítá mě radostně, i když se mnou doma nikdo nemluví a při chladných večerech mě zahřívá v posteli. Ideální partner, v mém případě partnerka.“ Na vztahu člověka se psem také velmi oceňuje, že se díky hafanovi dostane více do přírody, stejně jako Zdeněk Žák, který se svou ovčandou Sissi rád chodí „prohánět“ zajíce. „Sissi pro mě znamená více pohybu, trpělivosti a sebezapření. Největší radost jí dělá, když se na procházce v poli objeví zajíc a ona se může krásně proběhnout a pak si postěžovat, že ho nechytla,“ popisuje Zdeněk, jak vypadají jejich společné procházky.

Jak je vidět, pomoc a osvěta je blízká i mnoha českým známým tvářím. Vipky se svými pejsky navštívili všechny atraktivní stánky a samozřejmě se psům nejvíce líbilo tam, kde pro ně měli připravené hračky anebo pochoutky.

Jak je vidět, pomoc a osvěta je blízká i mnoha českým známým tvářím. Vipky se svými pejsky navštívili všechny atraktivní stánky a samozřejmě se psům nejvíce líbilo tam, kde pro ně měli připravené hračky anebo pochoutky.

PSÍ DEN s Prahou 13 byl i tentokrát směsicí skvělé zábavy, pomoci a vzdělání. Návštěvníci mohli vidět zajímavou a oblíbenou STAFF BULL show, ukázku první pomoci psům od veterinární záchranné služby, slyšeli spoustu zajímavých přednášek a vylosovaní šťastlivci v tombole si domů odnesli krásné ceny. „Jsem rád, že se naše městská část může podílet na organizaci PSÍHO DNE. Praha 13 je přímo rájem pro všechny pejskaře už kvůli Centrálnímu parku, který je ideálním místem pro venčení. Navíc považuji za užitečnou každou osvětu, která se v této oblasti organizuje,“ dodává pár slov závěrem starosta Městské části Praha 13 David Vodrážka, pod jehož patronací celá akce proběhla.

 

Foto: Psí den s Prahou 13

 

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit