sildenafil effetto sulle donne €137.0

Moderátorka Tereza Dobiášová vydává knihu o svých dobrodružstvích!

V nakladatelství BizBooks vychází cestovní deník Terezina dobrodružství od známé moderátorky Terezy Tobiášové.
Autorka knihy Tereza Tobiášová má děti i hromadu pracovních povinností, ale cestování se kvůli tomu nehodlá vzdát. Máte to podobně? Tak se inspirujte jejím ilustrovaným cestovním deníkem! Je plný zábavných fejetonů, postřehů i tipů pro cestování v rodinném stylu – a hodí se jak na letní dovolenou k moři, tak na zimní lyžovačku do hor. Dobrodružné zážitky totiž čekají i na ty, co pořád nemají čas.
To, že ze zážitků vznikne kniha, byla podle autorky spíš náhoda než přání. „Polovina z mých zápisků byla původně na sociálních sítích, kdy jsem pro svou sociální bublinu komentovala, jak se asi může mít svobodná matka na cestách,“ vysvětlila Tereza Tobiášová, kterou nakonec oslovila nakladatelka, aby svoje cesty zhmotnila.

Původně s nadšením souhlasila, ovšem, to, že to nebude tak jednoduché, netušila. „Říkala jsem, jaká to bude legrace, že to vlastně jenom zkopíruju. Když jsem to ale viděla, najednou ty zápisky nedávaly takový smysl jako tehdy. Musela jsem se pustit do přepisování. Chtěla jsem to uchopit komplexněji,“ upřesnila s tím, že musela začít úplně od začátku. Proto vzpomínala, čím to všechno její cestování začalo. „Nakonec jsem přidala i tipy (nejen) pro rodiče, aby věděli, co na cestách čekat.“
A najdeme v knize i nějaký tip od dětí samotné autorky? „Moje děti jsou mi každodenní inspirací a ta se tam promítla. Neberu to vůbec jako klišé. Moje dovolené se hodně proměňují podle toho, s kým cestuji. Když se starší dcerou, jsou to jiné výlety než s mladší. A díky nim, jejich očím a uším, přicházím na cestách na věci, objevuji místa a dostavují se nápady, které by bez nich nebyly. A ty v knize určitě jsou.“

Tereza Tobiášová
Vystudovala Literární Akademii se zaměřením na scenáristickou tvorbu. Její magisterská práce Dodatkové číslo byla vzápětí použita jako předloha pro film v rámci série Soukromé pasti s pozměněným názvem Tři do páru. Scenáristice se pak Tereza věnovala jako člen týmu píšící scénář seriálu Ulice. Jejím hlavním povoláním je dlouhodobě moderování, věnuje se mu naplno už od střední školy. Literární ambice zúročila teď s prvotinou Terezina dobrodružství, která reflektují její zkušenosti s cestováním.

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit