cómo tomar sildenafil 20 mg €137.37

Parťáci legendárního Radima Hladíka a jejich hosté pokřtí reedici alba Blue Effectu „33“!

Legendární kytarista Radim Hladík by se tento měsíc dožil sedmdesáti sedmi let a zároveň si v prosinci připomínáme sedm let od jeho odchodu. Jeho spoluhráči z Blue Effectu a Hladíkova rodina mu proto i letos připravili vzpomínkový koncert. Odehraje se v pondělí 11. prosince v Lucerna Music Baru. Na pódiu zazní hudba Matadors se zpěvákem Viktorem Sodomou, nejznámější skladby Blue Effectu jako Rosenka nebo Sluneční hrob, ale i nastudovaná Nová syntéza společně s chrudimským Kyx Orchestra. Během večera se bude křtít aktuální reedice slavného alba „33“, které vychází na vinylu i CD.

Na pódiu stanou členové projektu Radim Hladík Tribute. Ten dala dohromady Hladíkova manželka Zlata. „Uskupení koncertuje zhruba čtyřikrát do roka kvůli časovému vytížení jednotlivých členů. Pokaždé je to pro nás i fanoušky Blue Effectu svátkem a dobrým důvodem připomínat tvorbu Radima Hladíka,“ říká Zlata Hladíková. 

Program zahájí repertoár kapely The Matadors se zpěvákem Viktorem Sodomou, v níž na sebe Hladík poprvé výrazněji upozornil s britskou podobou rhythm and blues. Skladby z období Blue Effectu poté zahrají jeho ex spoluhráči bubeník Václav Zima, baskytarista Vojtěch Říha a zpěvák Pavel Bohatý. K nim se připojí kytaristé Adam Krofian z The Atavists a Roman Helcl z November 2nd. Za mikrofonem se budou postupně střídat také Iva Marešová, která se objevila po boku Radima Hladíka v programu Nová Syntéza, frontman kapely Imodium Tomáš Fröde nebo zpěvák slupiny Vanua2 Yannick Tevi. Vyvrcholením koncertu bude repertoár legendárních alb Nová Syntéza I. a II., které v Lucerna Baru zazní s vynikajícím chrudimským Kyx Orchestra, kteří s Hladíkem hudební materiál nastudovali již v roce 2016.

Součástí večera bude i křest reedice alba „33“, které vyšlo v roce 1981 pod názvem M. Efekt, ale Radim Hladík si vždy přál, aby reedice jeho skupiny byly vedeny pod jejím originálním názvem. „Album zaznamenalo vyvrcholení art rockové fáze vývoje kapely. Vedle famózního kytaristy a šéfa Hladíka tu slyšíme výtečného bubeníka Vlado Čecha a jedinečného zpěváka/klávesistu Leška Semelku. Jednotícím prvkem jsou nespoutaně básnické a zpíváním vizualizovatelné verše Pavla Vrby,“ popisuje Karel Deniš z vydavatelství Supraphon. 

Nová reedice podle něj nabízí komplet textů písní, ale také recenze a články, hodnotící album a jednu šťastně nalezenou fotografii k tomu. Nezapomenutelný je i vnější LP sáček s ilustrací Petra Síse, rámující hudbu do patřičně snové nálady. Blue Effect/M. Efekt v této sestavě se krátce po dotočení alba rozešel, ale jeho mimořádně silné chvíle z roku 1980 zachycují tři CD bonusy s „33“ repertoárem v koncertní podobě.

Foto: Alan Pajer
Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit