comprar citrato de sildenafil en canadá €149.50

Půvabná tenistka Andrea Sestini Hlaváčková ozdobila vernisáž výstavy!

Fotografie plné fyzického vypětí, emocí závodníků i fanoušků během jedinečných momentů předních českých i světových cyklistických závodů. Jedinečná výstava s názvem „PELOTONIE, The best of Cycling Photography“ nadchne příznivce sportovních snímků a cyklistiky. Koná se v Bořislavka Centru ve foyer sídla skupiny KKCG a přístupná bude až do konce srpna. Fotografie bude možné si zakoupit a všechny získané peníze půjdou na dobročinné účely. Výstavu společně podpořily Sazka a Czech Cycling Tour. Svou účastí na vernisáži výstavu podpořili i čeští sportovci, dorazili Andrea Sestini Hlaváčková, Zuzana Hejnová nebo cyklista Petr Vakoč.

Na výstavě se představí tři čeští přední sportovní fotografové. Markéta Navrátilová na Bořislavku přivezla výběr z pětadvaceti ročníků Tour de France a dalších cyklistických závodů po celém světě. Spolu s ní svou tvorbu prezentuje také oficiální fotografka českých olympioniků Barbora Reichová a Jan Brychta, jehož jméno je výrazně spojeno s Českým svazem cyklistiky. Na Bořislavce návštěvníci uvidí přes 50 fotografií různých formátů, přičemž největší mají přes metr.

Výstavu přišla podpořit i bývalá profesionální tenistka a deblová specialistka Andrea Sestini Hlaváčková, která nedávno s manželem po dlouhé době na kolo vyrazila. „Před lety jsem měla na kole nepříjemnou nehodu, kdy jsem si rozbila pusu a zuby, a od té doby se na kole docela bojím. Ale teďka mám nové terénní kolo a chtěli jsme se s manželem podívat na okolí Hostivařské přehrady, kde nově bydlíme,“ prozradila Andrea, která věří, že možná díky dceři do budoucna kolo využije častěji. „Spíše mě ale baví cyklistiku sledovat než provozovat,“ říká s úsměvem. „Hodně ji sleduji hlavně prostřednictvím svých kamarádů, kteří jsou profesionálové, třeba Roman Kreuziger mi tento svět hodně poodkrývá.“

„Je to krásný, když to někdo umí zachytit foťákem. Fotografku Markétu Navrátilovou dokonce velmi dlouho znám. Také hrála tenis, takže spolu máme spoustu zážitků a ty její fotky ve mně zanechávají hluboký dojem,“ uzavírá Sestini Hlaváčková.

To bývalá atletka Zuzana Hejnová si jízdu na kole ve volném čase užívá i s rodinou. „Na kole jezdím moc ráda, s manželem zapřáhneme vozík a můžeme vyrazit i se synem. Sportujeme celoročně, protože sport neodmyslitelně patří k našemu životu. V létě nejčastěji jezdíme právě na kole nebo sáhneme po inlinech,“ říká Zuzana Hejnová. Její oblíbenou autorkou výstavy je Barbora Reichová, která také fotí atletiku.

Snímky návštěvníky přenesou na Tour de France, Czech Tour, Závod Míru a další slavné cyklistické závody. Atmosféru navíc doplní i speciální závodní kolo prestižního italského výrobce Colnago, typ C64 Gold Private Edition, kterých vzniklo pouze 64. V Evropě skončily pouze tři z nich a jedno bude právě na Bořislavce. A co je na něm speciálního? Design s detaily z 24karátového zlata.

„Cyklistika má jeden z nejkrásnějších ‚stadionů‘, které si umíte představit. Každý den jiný, s jinými kulisami, diváky a v jiných souvislostech,“ popisuje Markéta Navrátilová, proč je tento sport z fotografického hlediska pro ni nejoblíbenější. „Jediné, co mi na cyklistické fotografii chybělo, byl fakt, že nemá přímou užitnou hodnotu, jako je tomu například u designu, který jsem studovala. Ale když se mám s Pelotonií podaří uskutečnit náš charitativní záměr a budeme schopni přispěním fotografií být někomu konkrétně užiteční, co se cyklistické fotky týká, nebude mi už chybět vůbec nic,“ připomíná to, že výtěžek z prodeje vystavených fotografií je určen na podporu mladých sportovců ze znevýhodněných rodin, kterým pomáhá Česká olympijská nadace. Část peněz půjde také na nákup nového handbiku pro sportovce a tetraplegika Luďka Švástu, pro kterého pořízení speciálně upraveného kola na ruční pohon znamená návrat k aktivnímu trávení volného času.

Výstava se koná při příležitosti největšího tuzemského silničního etapového závodu Czech Tour, který se pojede od 27. do 30. července v Jeseníkách. Sazka je výrazným podporovatelem českého sportu a pomáhá současným i budoucím šampionům v plnění jejich snů. V posledních letech Sazka významně vstoupila do cyklistiky a stala se generálním partnerem závodu Czech Tour, se kterým má velké plány. Závod chce posunout až do kategorie World Tour a zařadit ho tak mezi nejprestižnější závody na světě.

Výstava Pelotonie je díky podpoře skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka volně přístupná široké veřejnosti od 21. června do 27. srpna. Návštěvníci se do foyer dostanou výtahem z nákupního centra Bořislavka či přímo z Evropské ulice (vchod do KKCG a Sazky). Foyer je otevřeno ve všední dny od 10 do 18 hodin a o víkendech od 13 do 18 hodin.

Akce je součástí dlouhodobého záměru KKCG, aby se z Bořislavka Centra stal kulturní prostor a místo pro setkávání lidí. Společnost zde pořádá výstavy, koncerty či na venkovní piazzettě organizuje letní kino.

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit