dónde comprar kamagra oral jelly en sudáfrica €143.30

Tip na dárek: Jiří a Ondřej Suchý vzpomínají na divadelního velikána Jiřího Voskovce!

Novou vzpomínkovou knihu Pan Voskovec z Manhattanu z pera dvojice zkušených autorů Jiřího Suchého a Ondřeje Suchého vydává nakladatelství Ikar.

Autoři v ní čtenářům přibližují herce, spisovatele a dramatika Jiřího Voskovce (1905–1981). Po biografické publikaci Pan Werich z Kampy tak mapují také osud druhého představitele legendárního Osvobozeného divadla.

Na základě vlastních zkušeností, dopisů a vyprávění Voskovcových přátel, spolupracovníků i příbuzných sestavili autoři střípky mozaiky, z níž plasticky vystupuje osobnost i doba předního protagonisty Osvobozeného divadla, autora proslulých divadelních her a písňových textů i nekompromisního odpůrce komunistického režimu.

Oba autoři přistupují k osobě Jiřího Voskovce z jiného pohledu: Ondřej Suchý píše mimo jiné také o posledním setkání Voskovce s Janem Werichem, Jiří Suchý popisuje složitý psychologický vývoj vztahu Voskovce k sobě samému. Jak vypovídá z názvu titulu, autoři se zaměřují zejména na americké období Jiřího Voskovce – po několika emigracích se v USA natrvalo usídlil na sklonku padesátých let. Až do své smrti si přitom korespondoval se svým českým parťákem Janem Werichem.

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit