jelly kamagra opiniones €104.42

Zpěvačka Iva Marešová s RAZAMEM vydávají písničky z Divadla Na Vinohradech!

Přední česká zpěvačka Iva Marešová, která prošla kapelami Deset očí, Precedens a má za sebou spolupráce s Čechomorem, Michalem Pavlíčkem nebo Radimem Hladíkem, před časem založila mezinárodní kapelu RAZAM. Na kontě mají úspěšná alba, včetně skvěle přijaté desky Slovanské Vánoce. Kromě toho uskupení působí také na prknech Divadla Na Vinohradech. A právě z jejich spolupráce s tímto souborem vznikla aktuální nahrávka RAZAM a Iva Marešová z Divadla na Vinohradech. Obsahuje skladby z aktuálně hraných představení Balada pro banditu a Dům Bernardy Alby. 

Tři písničky z EP pocházejí z divácky nesmírně navštěvovaného a oblíbeného představení Balada pro banditu. Posluchači na něm najdou jak největší hit legendární hry Miloše Štědroně a Milana Uhdeho Zabili, zabili, ale také dosud nevydanou skladbu Chodí horou 300 ovec a Dolů ovce, dolů, se kterou už RAZAM stačil zabodovat v žebříčku New Music Friday na Spotify. „Baladu pro banditu bereme jako kvalitní kultovní dílo. Snažili jsme se k původním skladbám přistoupit s úctou a pokorou. Nechtěli jsme dělat v hudbě nebo aranžích nějaké extra moderní zásahy. Spíše jsme se snažili zachovat a umocnit v písních slovanského ducha, kterého ta látka bezesporu má. A i díky němu je podle nás hra tak populární,“ popisuje Marešová, která v představení režírovaném Jurajem Deákem, ztvárňuje roli Morany.

Z další hry Dům Bernardy Alby španělského dramatika Federica García Lorcy, rovněž v režii Juraje Deáka, s hlubokým vhledem do ženské duše, jsou na albu tři skladby, za kterými stojí Marešová s bubeníkem Radkem Doležalem. Ke spolupráci přizvali ještě kytaristu RAZAMu Michaela Vašíčka a také kytaristu a zpěváka Shahaba Tolouie, který studoval flamenco ve Španělsku a sám pochází z Persie. Jeho výrazně španělské, vášnivé tóny vytváří působivý kontrast k upjaté postavě Bernardy, jenž po smrti manžela svazuje své dcery přísnou, až pochybnou asketickou morálkou.  Hudbu v tomto složení hraje Razam naživo v rámci představení, ve kterém všechny herečky podávají skvělé herecké výkony, ať už jde o Terezu Bebarovou, Reginu Rázlovou, Naďu Konvalinkovou, Zuzanu Vejvodovou nebo Andreu Elsnerovou. „Jsme rádi, že se nám atmosféru podařilo přenést z divadla i na nahrávku,“ uzavírá Marešová, která zve na představení i v aktuální sezoně.

 

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit