cómo funciona el sildenafil en el organismo €2.97

Zpěvák Jakub Smolík a jeho děti se zamilovali do malého prince!

Zpěvák Jakub Smolík a textař a spisovatel Richard Bergman se znají už pětatřicet let. Bergman nyní spolu s Martinem Ondřejem napsal knížku Nový návrat malého prince a Smolík se již těší, jak si pokračování legendárního díla Exupéryho přečte spolu se svými dětmi. „Kuba měl rád vždycky všechno krásné. A tak si našel krásnou ženu a pořídil si s ní dvě krásné děti. Jako milující otec je denně ukrývá do svého trezoru ve tvaru srdce, aby je ochránil před vším, co není jako pohádka, aby je mohl nosit na rukou, zpívat s nimi společně duety, roztleskat přeplněné sály nadšených diváků, zkrátka je hýčkat a vnímat jako poklad. Kubík už je takový a já mu trochu závidím… Kéž by tak hýčkal i knížku Nový návrat malého prince, kterou tolik obdivuje! řekl Richard Bergman.

A Jakub Smolík Bergmana doplňuje: „Pohádek je na světě stále málo. Byla doba, kdy jsem pro své dvě děti dokonce pohádky sám vymýšlel. Jsem rád, že jsem opět po dlouhé době objevil knížku, která mě oslovila, která by se v určitém slova smyslu mohla stát ikonou nejen pro dospělé, ale i pro děti. Je v ní dobro, které vítězí nad zlem, je v ní mnoho moudrého a poučného pro nás všechny. Nový návrat malého prince je krásné dokončení knihy příběhu o malém princi, jehož obsah je nesmrtelný…“ přiznává s úsměvem Jakub Smolík.

„S Kubou se známe pětatřicet let. Tehdy byla jeho domovem vinárna Orlík, která se nacházela přímo u Vltavy a kde jsme si dávali schůzky a tak trochu záviděli volnost a svobodu rackům, kteří si jen tak poletovali nad řekou sem a tam a chechtali se našim uměleckým debatám a nesplněným snům, kterých jsme tehdy měli plnou hlavu. V této době jsme museli ve své tvorbě být velice obezřetní. Od soudruhů jsme dostali příkazem »slovník vybraných slov«, které jsme mohli v našich písních používat. Bohužel, ta slova, která by vyjadřovala to, co cítíme, tam skoro žádná nebyla. Snažili jsme se různými jinotaji oblafnout textové komise, které byly všude a na všechno, ale to se dařilo opravdu jen zřídka. A tak jsme se museli doslova neeticky dopouštět hříchů, kdy se pod naše písně podepisovali jako spoluautoři pseudoumělci, komisaři, které živila jejich moc a snaha si přivydělat, a tak trochu se zviditelnit na cizí úkor. Všechno jsme to naštěstí přežili ve zdraví a už pár let si můžeme psát, co chceme a o čem chceme a ti co nás dusili, jsou někde v háji a neštěkne po nich ani pes. Jakub byl a je dnes »hvězdou stálicí«, má vyprodané sály a těší se pohodovému životu se svoji ženou a dvěma krásnými dětmi, pro které má důvod zpívat a já jsem rád, že jsme dodnes velcí kamarádi, že spolu píšeme písničky a že jsem mu mohl udělat radost k vánocům svojí knížkou Nový návrat malého prince, kterého od svého útlého mládí tolik miluje…“ dodal Richard Bergman, který pro Smolíka otextoval nebo složil hity jako Paleta života, Poslouchej lásko, Jen Pán Bůh ví, Tak mě tu máte, Návrat a řadu dalších.

 Foto: Marcela Strohmaierová, Jaroslav Tatek

Kategorie Hvězdné aféry

Mohlo by se Vám líbit