sildenafil acción terapéutica © utica €105.43

Nový český film (ne)VĚŘ MI! si při premiéře v Lucerně nenechali ujít ani Zdeněk Troška nebo Vladimír Hron!

Do kin míří nový český film (ne) VĚŘ MI! Čím je jiný? Hlavně tím, že za projektem stojí parta šestnáctiletých studentů, kteří se, nejen po vlastních zkušenostech, rozhodli napsat a natočit film. Nejde však o žádnou komedii, ba naopak. Film se zaměřuje se na problematiku dospívání, jako je manipulace, šikana a další důležitá témata, která se točí především kolem teenegerů.

Film prožil naprosto úžasnou a hvězdnou premiéru ve slavném kinosále pražské Lucerny! Tu si nenechala ujít celá řada významných hostů mezi nimiž byli režiséři Zdeněk Troška, Juraj Šajmovič, herečka Anna Slováčková nebo moderátoři Vladimír Hron a Radek Jirgl, který premiéru moderoval.

Studenstký film (ne)VĚŘ MI je psychologické drama z jednoho pražského gymnázia. Láska, zrada, nenávist a manipulace – to všechno je součástí světa mladých lidí. Film je výstižně zaměřen na opravdovost těchto témat s jasným cílem. Autoři filmu by tímto projektem rádi otevřeli společnosti bránu do světa teenagerů a poukázali na možná ohrožení dětí, kterým bohužel často nemůžeme zabránit. Díky podpoře sponzorů spojilo tak 20 mladých lidí své síly, aby natočili odraz dnešní společnosti. „Chceme, aby se film hlavně dostat do škol po celé ČR a poukázal na to, jak funguje manipulace a zároveň pomohl řešit tuto problematiku,” přiznal Tadeáš Říha, který se podepsal pod scénář i režii a navíc si ve filmu zahrál, společně s kolegy z divadla nebo konzervatoře, a ztvárnil roli Lukáše.

Jaký je život českých středoškoláků, když se dospělí nedívají? (ne)VĚŘ MI!, film, který byl nominován na Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana pro rok 2019, je sice místy surový a krutý, ovšem však podle náctiletých tvůrců je pravdivý. „Snad to někomu alespoň trochu otevře oči, protože to není vždy jen pohádka,“přeje si Tadeáš Říha, který do filmu obsadil i Alenu Cieplovou, jejímž strýcem je herec Petr Čtvrtníček.

Scénář filmu byl napsán během půl roku a natáčelo se 14 dní v srpnu 2018. „Samozřejmě, že jsme se neobešli bez pomoci starších. Jsem stále ještě student a bez rad zkušenějších by výsledek mohl vypadat zcela jinak. Velké díky patří hlavně režiséru Juraji Šajmovičovi, který neváhal přijet na natáčení a pomohl nám vytvořit atmosféru určitých filmových scén a obrazů. Předává mi velké zkušenosti a moc si ho vážím,“ dodal Tadeáš.

Více o filmu na www.nevermi.cz

Foto: (ne)VĚŘ MI

Kategorie MAXI TEEN

Mohlo by se Vám líbit